İndirim!

İnsanın Kullanma Kılavuzu

10,00  4,90 

Stokta

Stok Kodu: 9786054353620 Kategoriler:

Yazar Hakkında

Aray Arsu

Aray Arsu

ARAY ARSU, 1978 İstanbul doğumlu. Sırasıyla TED Ankara Koleji, Şişli Terakki ve İSTEK Atanur Oğuz Lisesi’nde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. Yeditepe Üniversitesi, İngilizce Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü mezunu. Medya sektöründe altı sene yönetmen yardımcılığı, yapımcılık ve müşteri temsilciliği görevlerinde bulunarak, pek çok reklam, promosyon ve TV programları projelerinde yer aldı. 2009 yılından itibaren iş dünyasında şirket sahibi olarak çalışmaya ve firmalara danışmanlık vermeye başladı. Bu süreçte Association of Coaching'e bağlı FA Coach Academy'de bireysel, kurumsal, kariyer ve ilişkiler koçluğu eğitimlerini tamamladı. Yazar, psikoloji, sosyoloji, astroloji, felsefe ve tarih alanlarındaki çalışmalarını, sunumlarını ve koçluk mesleğini İstanbul’da sürdürmektedir.

Bir ürün satın alırken ürünün yapabilecekleri ve yapamayacakları konusunda oldukça açık bir fikrimiz vardır. Kimse, “Niye elektrikli süpürgem çay da demlemiyor?” diye hayıflanmaz. Ama konu bizler olunca insanların birbirinden farklı tasarımları durumu karmaşıklaştırır.
Günümüzde sahip olduğumuz her ürünün kullanma kılavuzu beraberinde geliyor. Acaba doğan her bebek dünyaya gelirken elinde kendine özel bir kullanma kılavuzu ile gelseydi hayatımız nasıl olurdu? Eşlerimizi, çocuklarımızı hatta belki de kendimizi daha kolay anlayabilir miydik?
Kişiye özel böyle bir kullanma kılavuzu olmadığından insanın duygu, düşünce ve davranışlarını anlayabilmek için asırlar boyunca sayısız sistem ve birçok teknik geliştirdik. Psikoloji, astroloji, çeşitli felsefe kuramları ve daha onlarcası…
Birbirlerinden dönem, anlayış, coğrafya ve teknik olarak değişik bu sistemlerin ortak amacı insanı anlamak, farklılıklarımızın nedenini keşfetmekti. İnsanın Kullanma Kılavuzu’nda tüm bu farklı ama amacı ortak olan disiplinlerin bilgilerinin sentezlenerek bizlere yaşamı kolaylaştıran, kişileri başarı, mutluluk ve üretkenliğe götüren püf noktalarını gülümseyerek okuyacaksınız.