İndirim!

Tam Benlik

10,00  4,90 

Stokta

Stok Kodu: 9786054353545 Kategoriler:

Yazar Hakkında

Ülker Uzun Polat

Ülker Uzun Polat

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliğini bitirerek, İstanbul’da Bilişim sektöründe çalışma hayatına atılmıştır. 15 yıla yakın bu sektörde Arthur Andersen, NCR, Motorola gibi çok uluslu şirketlerde çeşitli görevler üstlenirken bu esnada Özel Marmara Üniversitesi İşletme programını tamamlamıştır. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde okumaktadır. Evli ve iki çocuk annesi olan Ülker Uzun Polat, çocuklarının hayatına girmesiyle birlikte profesyonel iş hayatına ara vererek önceliğini hayatında huzur, denge ve mutluluk arayışına vermiştir. Bu süreçte kişisel gelişim üzerine eğitimler almış ve Mimoza Yaşam Pınarı'nı kurarak edindiği eğitim ve tecrübelerini herkesle paylaşmayı bir yaşam biçimi haline getirmiştir. İstanbul'un yanı sıra Türkiye'nin değişik illerindeki okullarda ve kurumlarda değişik farkındalık çalışmaları yapmakta, kendi markası olan Dönüşümsel Nefes Eğitimi ve seminerlerini vermekte ve kişisel gelişim seminerleri organize etmektedir.

Günler, haftalar, aylar, yıllar içinde YAŞAMımız çoğu zaman bilinçsizce akıp gidiyor… Dünyaya geliyor ve gidiyoruz ancak arada yaşanılanları daha farklı bir düzeyden algılayıp yaşayarak kazanacaklarımız düşünüldüğünde, hem kendimize hem de potansiyelimize nasıl da yazık ediyoruz…
Yaşamı anlamanın yolu, önce kendimizi anlamaktan geçiyor. Bunun için ise öncelikle kişinin kendisini tanıması gerekir. Gerçekten kendimizi tanıyor muyuz? Kendimizi anlıyor muyuz? Ve daha da önemlisi kendimizi seviyor muyuz?

Başkalarına verdiğimiz enerjiyi kendimize verdiğimizde ortaya çıkacak olan sonuçların ne olabileceği hakkında en ufak bir fikrimiz var mı? Aslında kendimizi anlamak için yöntem çok basit. Kendi iç dünyamızın yansımasını, dışarıda bizi çevreleyen dünyada, olaylarda, durumlarda, başkalarının yüzlerinde, konuşma ve davranışlarında yakalamak mümkün.

Hayat çok basit ve aynı zamanda çok karmaşık. Anlaması hem zor hem kolay. Zor, çünkü her şeyin bu kadar bize bağlı olduğunu kabul etmek, bizler gibi sürekli dışarıdaki olay, koşul ve durumları suçlamaya ve yaşamlarının sorumluluğunu başkalarına yıkmaya alışmışlar için kolay olmuyor.

Kolay, çünkü eğer düşüncelerimizi, İNANÇLARINIZI değiştirebilirseniz, yaşamınız da kolaylıkla değişip, dönüşebilir. Hatta daha da kolay olanı söyleyeyim… Sadece nefesinizi değiştirerek hayatınızı değiştirmek mümkün!!!

Hepinizi bu değişime çağırıyorum.