İndirim!

Var Olmak Yasaktır

24,00  4,90 

Stokta

Stok Kodu: 9786055097561 Kategoriler: ,

Yazar Hakkında

Müjde Alganer

“Var Olmak Yasaktır” cüretli bir içsesler romanı… Büyük şehirde kendini var etmek isteyen taşralının, yabancının, kendini keşfetmeye çalışan kadının ve erkeğin her şeye ve herkese rağmen yaşadıklarının içtenlikli sesleri…

Rutin denilen canavarı yaşattığımız her yeni gün, özünde yaratıcı ve yenilik sever ruhlarımıza jilet atarız. Yaptığımız seçimler zamanla tuzaklara dönüşürken, aldığımız onca yara bereye rağmen özenerek diktiğimiz iskambil kuleleri, özgür bir nefesin apansız üfleyişi ile aniden yıkılmaya hazırdır oysa…

Bu yıkıntıların arasından bazen bir “zümrüdü anka gibi doğar, bazen de dayanabilme gücünü gözetmeden aynı kâğıttan kaleleri yine ve yeniden dikmek için çırpınır, yırtınırız.

Bütün bu kavganın ortasındaki var olma arayışının bizi götürdüğü yer neresidir? Cevap hayli acımasızdır: Kaçınılmaz olarak yaş aldığımız ve geri dönüşsüz olana doğru gittiğimiz bir “hiç”liktir varılacak nihai hedef!

Yine de her gün yeni hikâyeler duymak isteriz. Çünkü hikâyeler bizi çoğaltır ve bize bizden aynalar sunar… Kadın da erkek de aynadaki suretini görmek ister böylece hevesle. Rolü ne olursa olsun!